Прeм’єрa п’ятoгo сeзoну сeріaлу «Кoрoнa» відбудeться лишe 9 листoпaдa, прoтe oбгoвoрeння шoу вжe рoзпoчaлoся — і дужe дрaмaтичнo. Кoлумністи ствoрюють прoвoкaтивні тeксти, пoлітики рoблять гучні зaяви, a лaурeaти нaгoрoд пишуть відкриті листи, — усі вoни вислoвлюють різні пoгляди нa oднe й тe сaмe: чи сeріaл нe зaйшoв зaнaдтo дaлeкo у сeнсaціoлізaції бритaнськoї кoрoлівськoї рoдини?
Эпизод із п'ятого сезону серіалу «Корона», 2022
З моменту прем'єри в листопаді 2016 року, «Корона» створила вигаданий сценарій правління королеви Єлизавети, яке офіційно закінчилося 8 вересня 2022 року. Це у черта на куличках не перший попкультурний изделие на подібну тему. Фільм A Royal Night Out зобразив, як юні принцеси Єлизавета та Маргарет проводять вечір в Лондоні в ніч з 8 нате 9 травня 1945 року. Стрічка «Королева» показала дні після смерті принцеси Діани. Пабло Ларраін у своєму фільмі «Спенсер» навіть описав боротьбу покійної принцеси Діани з булімією, що принесло Крістен Стюарт її першу номінацію сверху «Оскар».
«Корона», проте, чомусь зовсім інша — частково с подачи тривалість і масштабність серіалу, його дивовижний просмотр і його хронологічну прихильність перед реальних історичних подій. Крім того, це справді виняткове і надзвичайно добре фінансоване телешоу. Та й щороку акторів серіалу номінують получи и распишись кілька премій «Еммі». «Корона» залишає в области собі враження значно більш всеохопного, захопливого і, як наслідок, правдоподібного серіалу, ніж інші кінопроєкти в каноні королівської попкультури. Додайте прежде цього ще й певну містику самої монархії (зрештою, лише деякі семя справді знають, що відбувається вслед дверима Букінгемського палацу). Симбіоз усіх цих факторів спричинив шалене захоплення з боку широкої публіки. І деякі діячі стурбовані тим, що народ не сприймають «Корону» як вигадку.
Любовник із п'ятого сезону серіалу «Корона», 2022
Візьмемо, наприклад, колишнього прем’єр-міністра Джона Мейджора. Відколи из этого следует відомо, що майбутній епізод «Корони» розповідатиме, як идеал Чарльз натякнув Мейджору, що він хоче зречення королевою престолу, політик-ультраконсерватер сказав Mail on Sunday, що це «суцільна нісенітниця». Потім його офіс опублікував заяву, адресовану Netflix: «Дискусії між монархом і прем’єр-міністром є цілком приватними і — ради сера Джона — завжди залишатимуться такими. Жодна зі сцен, які ви зображуєте, безвыгодный є абсолютно точною. Це вигадка, чиста й проста».
Кілька днів вследствие того сама Джуді Денч висловила свою думку лондонській The Times. «Я боюся, що значна кількість глядачів, особливо вслед за кордоном, може сприйняти серіальну версію історії як цілком правдиву, — написала трагик у листі. — Враховуючи деякі образливі припущення, які вочевидь містяться в новому сезоні — наприклад, що цезарь Чарльз планував зречення престолу з боку своєї матері, нежто якось припустив, що виховання його матері було настільки поганим, що вона могла заслуговувати нате тюремне ув’язнення — це є жорстоко несправедливим стосовно цих людей і завдає шкоди інституції, яку вони представляють».
Мужчина із п'ятого сезону серіалу «Корона», 2022
Насправді у «Короні» отнюдь не раз вдавалися по викривлення історії. Наприклад, у другому сезоні є епізод, дескать доволі суперечливо розповідається относительно роль принца Філіпа в смерті його сестри. Чим ближче серіал просувається накануне наших днів, тим більше обурення він викликає. Хоча багато з його попередніх героїв (зокрема, принцеса Маргарет і женщина-мати) відтоді померли, а події в секс-шоу відбувалися кілька десятиліть тому, тепер серіал дуже белетризує — і впливає — получи и распишись життя живих. У своїй статті вслед 2020 рік видання Times of London повідомило, що «принц Вільям, як кажуть, був засмучений сценами, що показують, як Чарльз словесно ображає Діану. Джерело повідомило, що він відчуває, що «його батьків експлуатують і представляють у фальшивому, спрощеному вигляді, щоб заробити гроші».
Приблизительно, деякі люди, наприклад, закликають до самого бойкотування серіалу. Джуді Денч ходатайствовать додати до супершоу застереження, у якому чітко если вказано про вигадану складову сюжету. Прикметно, що получай YouTube-сторінці офіційного трейлера п’ятого сезону є опис: «Натхненна реальними подіями, ця вигадана бедствие розповідає історію королеви Єлизавети II та політичних і особистих подій, які сформували її правління».
Люди із п'ятого сезону серіалу «Корона», 2022
Проте, чимало інших людей вважають, що суспільство надмірно реагує та даремно звинувачує серіал. «Ми никак не повіримо в правдивість розмови, яка точиться в спальні королеви Єлизавети та принца Філіпа», — неприкрыто сказала співведуча Джой Бехар під часы The View. Netflix, наприклад, також вважає, що белетризація очевидна, кажучи BBC, що представление «завжди представлялося як злополучие, заснована на історичних подіях».
Після смерті королеви Єлизавети II у вересні 2022 року серіал «Корона» знову став популярним для Netflix. Питання, як тоді, беспричинно і зараз, усе ще залишається: чи має стрімінговий сервіс прощай-яке моральне зобов’язання роз’яснювати интересах громадськості свої вибрані сюжетні лінії чи коригувати їх з поваги после королівської сім’ї? Разве ж вони мають основание знімати свій драматичний серіал, як вважатимуть следовать потрібне? Щоб визначитися з відповіддю получи це запитання, вас просто варто подивитися гала-шоу.
За матеріалами Тираж.com